Materiały szkoleniowe dla księgowych

Doradca Podatkowy

Doradca podatkowy

Do głównych obowiązków doradcy podatkowego należy pomoc klientom w różnych problemach związanych z podatkami. Doradca powinien posiadać specjalistyczną wiedzę o - od dochodowych CIT, poprzez VAT do międzynarodowych - i ich obliczaniu. Często do jego obowiązków należy wypełnianie zeznań i deklaracji podatkowych, dlatego doradca powinien na bieżąco orientować się w zmianach zachodzących w przepisach prawa podatkowego i nieustannie śledzić komentarze do ustaw podatkowych.

Doradca podatkowy może również reprezentować swoich klientów w postępowaniu przed organami podatkowymi jak i organami kontroli skarbowej.

Największą satysfakcję w tym zawodzie stanowi przede wszystkim zadowolenie klienta oraz korzystne dla niego rozliczenia podatkowe.
Wśród cech pożądanych w tej pracy jest przede wszystkim uczciwość i odpowiedzialność. Doradca podatkowy ma kontrolę nad finansami swoich klientów, muszą oni mieć do niego zaufanie.
Aby zostać doradcą podatkowym należy ukończyć studia wyższe prawnicze oraz kurs lub studia podyplomowe, które nadają uprawnienia doradcy podatkowego

Katalog zawodów
Tematycznie
Kontakt

Akademia MDDP
Browary Warszawskie, Biura "Przy Warzelni"
ul. Grzybowska 56
00-844 Warszawa
Tel. (022) 208 28 26
Fax. (022) 211 20 90
biuro@akademiamddp.pl
www.akademiamddp.pl

Partnerzy